Zakład Ślusarki E.Szafarz

NICE HORMANN
następny poprzedni
Jesteś na: > Nowości > Nowości Hörmann

Nowości Hörmann

Nowości Hörmann

 

 

 

 

 

Brama LPU 67 Thermo

 

To bramy zbudowane z rozdzielonych termicznie paneli o grubości 67 mm. W odróżnieniu od innych obecnych na rynku rozwiązań - grubość paneli zachowana jest tu na całej ich szerokości, a blacha zewnętrzna i wewnętrzna nie stykają się ze sobą. Dzięki takiej konstrukcji brama w każdym miejscu ma taką samą grubość 67 mm i dużo lepszą izolacyjność cieplną niż te bramy, których panele zostały częściowo pocienione. Dodatkowo przed stratami ciepła zabezpieczają podwójne dwuwargowe uszczelki między panelami oraz podwójna uszczelka w progu. To wszystko sprawia, że izolacyjność cieplna bramy LPU 67 Thermo o wymiarach 5,0 x 2,125 metra wynosi 0,91 W/(m2 K), a pojedynczego segmentu - 0,31 W/(m2 K). Nowa brama ma potrójne wzmocnienie blach, dlatego jej profile są bardzo stabilne. Brama LPU 67 Thermo oferowana będzie w dwóch standardach jakościowych.  

 

-------------------------------------------------------------------------------

Czujnik wilgotności powietrza

 

Bardzo interesującym rozwiązaniem jestczujnik wilgotności powietrza zintegrowany z przyciskami obsługi napędu bramy garażowej. To odpowiedź firmy Hörmann na coraz większą szczelność bram, przez którą rośnie wilgotność wewnątrz garażu. Urządzenie to pozwala na zaprogramowanie automatycznego uchylania bramy przy określonej wilgotności. Dzięki temu garaż jest odpowiednio wentylowany, co zapobiega powstawaniu np. pleśni i pozwala zapobiec korodowaniu auta zimą, kiedy topniejący śnieg dodatkowo podnosi wilgotność powietrza. Wentylowanie odbywa się przy zamkniętej bramie - uchylony zostaje bowiem jedynie jej górny panel; możemy zaprogramować też, że odbywa się tylko w dzień. Natomiast dzięki dodatkowemu czujnikowi badającemu wilgotność na zewnątrz możemy mieć pewność, że brama nie zostanie uchylona, jeżeli wilgotność powietrza na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Napęd Porta Matic

Napęd PortaMatic firmy Hörmann do stalowych i drewnianych drzwi wewnętrznych umożliwia ich automatyczne otwieranie i zamykanie za pomocą nadajnika lub sterownika. Zastosowana technologia zwiększa komfort życia osób niepełnosprawnych fizycznie. Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych znajduje zastosowanie zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Posiada wiele różnych funkcji i możliwości ustawień, a także zapewnia minimalne zużycie prądu.

 

--------------------------------------------------------------------------------

NOWE WZORY PRZETŁOCZEŃ

Producent bram Hormann od lipca tego roku wprowadza nowe wzory przetłoczeń T oraz D w bramach segmentowych garażowych.

 

 

 

 

 

 

Nasze realizacje

Przetłoczenie D